KDT pistinde bir bisikletçi öldü, görevli doktor orada değildi ve Belediye ne olduğunu araştırıyor

Yenilmez

Active member
Bisikletçi Jorge Gabriel Horche hayatını kaybetti Cumartesi günü öğleden sonra 2'den sonra., KDT pistinde bisikletiyle sürerken. Kızı Florencia Horche'un sosyal medyada yaptığı paylaşıma göre babası, “Öğleden sonra saat 13.05 sıralarında herhangi bir uyarı ya da öykü olmaksızın kalp yetmezliği sonucu baygınlık geçirdi. Düştüğünü gören bisikletçiler, aralarında bir doktorun da bulunduğu, hemen yardımına koştu. “


Konuyla ilgili bir uzman hakkında kızının yazdığı mesajda, neyin yanlış gittiğini söyleyebilir misiniz? Bunun önlenebilir olması ve bir daha asla yaşanmaması için sorumlu yetkililerin ilgilenmesi gereken şey bu.”


Floransa istenen cevaplar 27.159 sayılı Kanun'un halka açık yerlerde otomatik defibrilatör bulundurma zorunluluğu ve ilk yardım konusunda eğitimli personel bulundurma zorunluluğu getiren düzenlemelerine uyulmamasını eleştirerek yetkililere bilgi verdi. “Yetkililerden bir yanıt istiyoruz. Bu önlenebilir ve bir daha yaşanmamalı.”


Buenos Aires Şehri Spor Sekreterliği'nden idari özet başlatıldı Parktan sorumlu personelin herhangi bir bildirimde bulunmadan görevine devam etmemesi nedeniyle, doğabilecek sorumlulukların tespiti amacıyla.


Olay yerinde bulunan ve Horche'ye yardım etmeye çalışan kişilerin anlattıklarına göre, “Görevli doktor gün istenmişti ve yenisi yoktu, SAME'nin gelmesi 45 dakika sürdü, ilk yardım odası kilitlendi ve bisikletçiler, yerinde olmayan defibrilatörü almak için zorla içeri girmek zorunda kaldı.


Ölüm, KDT devre tesislerinde meydana geldi.

Zurna Buenos Aires Şehri yetkilileriyle temasa geçti ve yetkililer öncelikle “parkta görevlendirilen sağlık personelinin o gün izinli olduğunu” belirtti. Ancak idari personel ile birlikte erişim sağlamak mümkündü. defibrilatöre. “Tetiklendi üç kez Olumlu sonuç alınmazsa, CPR manevralarıyla aynıdır.


Şehirden gelen başka bir siparişte, “AYNI personel 911'e ilk çağrıyı saat 13:17'de aldı ve İlk cep telefonu saat 13.30'da parka ulaştı. (13 dakika sonra). İkinci bir SAME cep telefonu saat 13.31'de geliyor. Oradan canlandırma manevralarına devam edildi. 30 dakika için başarısızca. Saat 14.10'da şahsın öldüğünü teyit ettikten sonra olay yerinden ayrıldılar.”


Bu mecra aynı zamanda SAME'nin müdürü Alberto Crescenti ile temasa geçti ve o da ambulansın “ilk aramadan on dakika sonra” varlığını doğruladı. Ve şunları ekledi: “Canlandırma görevlerinde işbirliği yapan Ecoparque ambulansı adlı başka bir araç hemen eklendi. kalp masajları ve ilaçlarla ilgili olan gelişmiş bir canlandırmaancak 40 dakikalık uğraşın ardından yapacak bir şey kalmadı ve saat 14.09'da kişinin öldüğü açıklandı.”


Crescenti, 1231-2232 numaralı yardım raporunun tamamının “söz konusu savcı veya hakimin talep etmesi durumunda ayrıntılı olarak” elinde bulunduğunu belirtti.


Mağdur üzerinde yapılan incelemeler “Horche'un hipertrofik kalp hastalığıBu, kalbinin büyüklüğü ve ağırlığının arttığı anlamına geliyor ve “Ölüm nedeni ani ölümdü. “Resüsitasyon ve elektriksel kardiyoversiyon belirtileri de bulundu.”


Buenos Aires Şehri Spor Sekreterliği'nden idari özet başlatıldı Buenos Aires Devlet dairelerinin belirttiği gibi, parktan sorumlu personelin görev bildiriminde bulunulmadan bulunmadığı için mevcut olabilecek herhangi bir sorumluluğun belirlenmesi amacıyla.
 
Üst