Özel okul öğrencilerinin ücretinin bir kısmını Belediye karşılayacak: yardıma nasıl erişilir

Yenilmez

Active member
Şehir hükümeti Buenos Aires'teki ailelere bir hibe verecek parasal yardım için artışları dengelemek okul ücretlerinde. Bu bir faydadır “Okul harçlığı yardımı”Oğullarını ve kızlarını mali destekli özel okullara gönderen aileler bu bilgilere erişebilir.

kadar alacaklar Her öğrenci için 30.000 peso; ancak bu miktar daha fazlasını temsil edemez Ücretin %50'si Aileler tarafından ödenen program. Yardım, mayıs ayından temmuz ayına kadar üç ay sürecek.

City verilerine göre bu faydanın 212 bin öğrenci tüm seviyelerde: başlangıç seviyesinde 36.000, ilköğretimde 99 bin ve ortaöğretimde 77.000. Ve bu kapsayacaktı 854 destekli okul. Buenos Aires'te özel okullara giden toplam 364.416 öğrenciden bahsediyoruz.

Ailelere yönelik bu yardım önleminin tahmini maliyeti şu şekilde olacaktır: 11.000 milyon peso Şehir için.

Bu faydanın ulusal hükümetin halihazırda sağladığı sübvansiyondan temel farkı şudur: Belediye okullara para gönderiyorailelere değil. Para kontrolü meselesi ve ayrıca Buenos Aires hükümetinin açıkladığı gibi, transferin lojistik açıdan basitleştirilmesi nedeniyle.

Fayda tüm eğitim düzeylerine ulaşır: başlangıç, ilköğretim ve ortaöğretim. Fotoğraf: Alfredo Martínez

Hükümet başkanı tedbiri bu Salı günü açıklayacak ve resmi bir web sitesinin prosedürü yürütmesi sağlanacak. Daha önce yaptığım bir konuşmada Zurna ve diğer medya kuruluşları Jorge Macri, bu eylemin ailelerin ekonomik durumunu hafifletmeyi ve aynı zamanda okulların kapatılmasını önlemeyi amaçladığını açıkladı.

2023 yılında Buenos Aires bölgesinde, 6 okul kapatıldı: “Geç ödemelerin arttığını ve birçok ailenin okullardan burs talebinde bulunduğunu biliyoruz. Yasal olarak çocuklar yerlerini kaybedemezler ve okullar çocukların devam edebilmesi için büyük çaba harcıyor” dedi.

Ve şunu ekledi”toplumsal kriz acımasızulusal hükümet ve istatistikler tarafından tanınmaktadır. Aileler kendilerini orta sınıf olarak görüyor ama bugün objektif olarak bakıldığında gelirleri ön ödemeli ya da özel okul masraflarını karşılamıyor” diye analiz etti. Öğrencilerin %49'u Özel okullara gidiyorlar.

Her ne kadar hükümet başkanı ailelerin “ekonomilerini krize sokma riskiyle karşı karşıya kalarak eğitimi sürdürdüklerini” analiz etse de, şu anda özel okullardan devlet okullarına geçiş yüzde 3'ün altında.

“Okullar için ihtiyaçları doğrultusunda yönetecekleri önemli bir aylık para geliri olacak. Böylece paranın geri dönüşü garanti altına alınmış olacak. aslında okula gitmek ve başka şeyler için kullanılmamalıdır,” diye pekiştirdi, her halükarda bu fayda programının izlenmesinden sorumlu olacak olan Eğitim Bakanı Mercedes Miguel.

Belediyenin isteyeceği bilgiler şöyle: oldukça basit ve özlü: Çocukların belge numarası, eğitim durumu ve işyerinin adresi. Bu yardım, ailelerinin nerede ikamet ettiğine bakılmaksızın öğrencilere yöneliktir.

Kaydı tamamlayan sorumlu kişi şunları alacaktır: iki e-posta; biri işlemin onaylanmasıyla, diğeri ise işlemin sonuçlanmasıyla, yani yardımın geçerli olup olmamasıyla.

Toplantıda Bakanlar Kurulu Başkanı Néstor Grindetti'nin de hazır bulunması, bu yardımın nasıl finanse edileceğini şöyle anlattı: “Temel olarak masrafları azaltmak. Gezilerde, seyahat masraflarında, etkinliklerde ve yapıda. Örneğin, etkinliklerde Federal Asado Şampiyonası artık federal olmayacak, artık ülkenin geri kalanını içermeyecek. Yapı olarak iş sözleşmelerini sınırlıyor” diye açıkladı.

Önemli bir detay: 20 Mart'ta duyurulan ulusal hükümet tarafından sağlanan sübvansiyona başvuran aileler, ayrıca geçerli olabilir Şehirden gelen bu yardıma.

Ulusal faydayla ilgili olarak, Milli Eğitim Bakanı tarafından bildirildiği üzere, “bu Pazartesi saat 14.30'a kadar 522.000 ebeveyn/vasi Kayıtlarını tamamlayanlar ve toplam 712.000 öğrenci.

Şehir yardımında olduğu gibi, Ulusal sübvansiyon da ailelerin tüm çocuklarını kaydettirmesini öngörüyor. Yani kız ve erkek çocukların sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur.

Buenos Aires bölgesinde eğitim bütçesi neredeyse 2 milyar pesodur; Böylece 11 milyar pesoluk bu yardım toplam bütçenin yüzde 0,55'ini oluşturuyor.