Redmi Smart Fire TV 4K incelemesi: Canlı bir ekran ve FireOS, onu segmentte bir canavar haline getiriyor

SuGiBi

New member
Redmi Smart Fire TV 4K incelemesi: Bu yılın başlarında Redmi, olumlu eleştirilerle karşılanan ve tüketiciler arasında popülerlik kazanan 32 inç ekranlı ilk Smart Fire TV’yi sunmak için Amazon ile iş birliği yaptı. Televizyonun başarısı, şirketin daha büyük 43 inç ekrana sahip Redmi Smart Fire TV 4K’yı piyasaya sürmesine yol açtı. Redmi bu kez teknik özellikleri yükseltti, akıllı TV’ye 4K çözünürlük ekledi ve en önemlisi de bir sessize alma düğmesi ekledi.

Basit bir sessize alma düğmesinin neden bu kadar önemli olduğunu merak edenler için, 32 inç TV piyasaya sürüldüğünde, pek çok övgü almasına rağmen evrensel bir şikayetin, uzaktan kumandada sessize alma düğmesinin olmaması olduğunu bilmelisiniz. Ancak bunun eklendiğini görmek, Redmi’nin gerçekten de insanların geri bildirimlerini dinlediğini ve üründe iyileştirmeler yaptığını gösteriyor.

4K akıllı TV, şirketin benzersiz bir teklifidir. Rs altında 4K akıllı TV. Pandemi sonrası piyasada 30.000’i görmek nadirdir, ancak Amazon işletim sistemini eklerseniz daha da kazançlı hale gelir. Amazon, şirketin Fire Stick’inde bulunan ve herhangi bir TV’yi akıllı TV’ye dönüştürebilen Hindistan’daki ilk TV işletim sistemi arasındaydı. Yıllar geçtikçe işletim sistemi pek çok övgü aldı ve onun uygun bir TV platformu olarak eklendiğini görmek heyecan verici.

Bu noktada “Ne alakası var?” diye düşünüyor olmalısınız. Ve seni suçlamayacağım. Rs’de Fire TV işletim sistemine sahip 4K akıllı TV. 24.999 çalmak demektir. Ama ben şüpheciyim ve bedava öğle yemeğinin olmadığı atasözüne sıkı sıkıya inanıyorum. Bu yüzden endişelerimi göz önünde bulundurarak Redmi Smart Fire TV 4K ile bir aydan biraz fazla zaman geçirdim ve bulduğum şey oldukça ilginçti. Detaylı bir göz atalım.

Redmi Smart Fire TV 4K tasarımı ve yapımı

Burada hatırlanması gereken şey, Redmi Fire TV’nin bir bütçe teklifi olduğu ve bir bütçe TV’nin ilk kestiği yerin tasarım ve yapım kalitesi olduğudur. Birinci sınıf kaplama ve uyum beklemezsiniz ve ucuz plastik yapıdaki kalın çerçevelere kendinizi hazırlarsınız. Ancak bu televizyonda durum böyle değildi. Neyse, tamamen değil.

TV’nin üç tarafında çerçevesiz bir tasarım var ve alt kısımda bir güç LED’i, Redmi logosu, bir güç düğmesi ve sağ köşede Fire TV markasını barındıran ince bir çene var. Çerçevenin tamamı metalden yapılmıştır ve bu da ona birinci sınıf bir görünüm kazandırır. TV’nin arkası plastikten yapılmıştır ve tüm bağlantı noktalarını barındırır: LAN bağlantı noktası, 3,5 mm ses girişi, AV girişi, anten ve optik girişler, biri eARC’yi destekleyen 3 HDMI 2.1 bağlantı noktası ve 2 USB- 2.0 bağlantı noktası.

Redmi Smart Fire TV 4K yaklaşık 7 kg ağırlığındadır ve vidalamanız gereken masa üstü ayakları ile birlikte gelir. Ayrıca standart bir duvar montajına da takılabilir, ancak bunu ayrı olarak satın almanız gerekecektir.

TV benim minimalist tercihlerime hitap ediyor ve özellikle şık olduğu için onu çok seviyorum, bu da çok fazla yer kaplamadığı anlamına geliyor, bu da bu segmentteki birçok alıcının göz önünde bulundurduğu bir şey. Ancak firma görünümünde bir yenilik yapmamış ve standart bir görünüm kazandırmış. Ekrana ve işletim sistemine odaklanıldığını görsem de tasarım arka planda kalıyor. Ancak fiyatı aklınızda bulundurmalısınız ve tasarımla ilgili hiçbir şikayetim yok.

Redmi ayrıca uzaktan kumandayı da yeniden tasarladı. Artık başka bir oynatma tuşları dizisine, bir sessize alma düğmesine ve üstte özel bir Alexa düğmesine sahipsiniz. Ayrıca Prime Video, Amazon Music, Netflix ve diğer uygulamalar için kısayollara da sahip olursunuz. Oynatma tuşları uygulamalar arasında çalışır ve bu da kullanım kolaylığı sağlar. Uzaktan kumandanın genel yanıt verme hızı oldukça yüksek ve ara sıra kesintilerle karşılaşsam da genel olarak iyi performans gösterdi.

Redmi Smart Fire TV 4K izleme deneyimi

TV, 3840 x 2160 çözünürlüğe ve 60Hz yenileme hızına sahip 43 inç 4K LED LCD panele sahiptir. Aynı zamanda HDR desteğiyle birlikte geliyor. Ekran kalitesi etkileyici ve segmentindeki rakipleri arasında kolaylıkla öne çıkıyor. Renk üretimi canlıdır ve dinamik aralık mükemmeldir; sahne aydınlıktan karanlığa geçtiğinde asla zorlanmanıza neden olmaz. Televizyonda çok çeşitli içerikleri izledim ve ister parlak ve canlı bir Pixar veya Ghibli filmi, isterse atmosferik bir gerilim veya korku filmi izliyor olun, ekran asla sıkıcı gelmiyordu. Siyah seviyeleri gölgeliydi, parlak kısımlar dinamikti ve her karede tam renk aralığını her zaman görebiliyordunuz.

Canlı spor maçlarını izlerken bile herhangi bir kare düşüşü veya rahatsız edici ekranlar olmadan akıcı oynatma bekleyebilirsiniz. SDR’de deneyim harikaydı. Ancak TV’nin biraz zorlandığını göreceğiniz HDR modu için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Bunun ana nedeni genel parlaklığının düşük olmasıdır. HDR10’u desteklemenize rağmen tüm özelliklerini deneyimleyemezsiniz. Ancak fiyat noktasını göz önünde bulundurarak yeterince iyi performans gösteriyor. Yazılım entegrasyonu da tam yerindeydi ve TV, bu kadar büyük bir ekranda iyi görünmesini sağlamak için içeriği 720p’ye bile yükseltti.

Ne yazık ki HDMI uyumluluğunu ve performansını test etmek için elimde herhangi bir oyun konsolu veya oyun dizüstü bilgisayarı yoktu. Ancak 60Hz yenileme hızı göz önüne alındığında bir oyun cihazı olmasını beklemiyorum. Redmi ayrıca bir oyun TV’si olduğunu da iddia etmiyor.

Ayrıca oynayabileceğiniz birçok resim ayarına da sahip olursunuz. En çok beğendiğinizi bulmak için birden fazla ön ayarınız var. Deneyimlerime göre, Film ön ayarı tüm senaryolar için en iyi sonucu verir çünkü ne çok soluk ne de kontrast açısından çok yoğundur. Doğal bir renk tonu verir ve çoğu durumda ayarlayıp unutabilirsiniz.

Redmi Smart Fire TV 4K ses performansı

Görsel performans kesinlikle TV’nin USP’sidir ancak buna ses deneyimi de eşlik etmektedir. Akıllı TV, Dolby Audio ve DTS: Virtual X destekli 24W hoparlör sistemine sahiptir. Küçük odalarda ses konusunda iyi iş çıkarır. Ses sahnesi, yükseklere, ortalara ve alçaklara iyi bir vurgu yapılarak nettir. Hoparlörler bir oda veya daha küçük bir salon için yeterlidir ancak daha geniş ortamlar için ayrı bir sound bar veya başka hoparlör sistemlerine ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca ses için de ön ayarlara sahip olursunuz ve Dolby Atmos entegrasyonu, düz veya sığ sesle kalmayacağınız anlamına gelir. Redmi Smart Fire TV 4K’da müzik dinlemek iyi bir deneyimdi ve daha yüksek sesle bile hoparlör aynı yüksek ve zengin kaliteyi korudu.

Redmi Smart Fire TV 4K İşletim Sistemi ve akıllı özellikler

Akıllı TV, Xiaomi’nin Patchwall’u ile Fire OS 7.6.6.2 üzerinde çalışıyor. Fire TV işletim sistemi, tanıdık Google TV düzeninden farklıdır, ancak bu kötü bir şey değildir. Düzen çok engelleyici değil ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi önünüze sunuyor. Renk şeması da oldukça dengeli ve görsel olarak hiçbir şey sarsıcı veya yersiz gelmiyor. İlk başta, Amazon’un içerik önerisini alırsınız ve bu, onu kullandıkça daha iyi hale gelir. Sadece ilk haftanın ardından ilgimi çekebilecek, bana önerilen içeriği buluyordum. Sırada oldukça kolay erişilebilen uygulama tepsisi var ve simgelerin tümü bağımsız olarak vurgulanıyor. Yeterli sayıda üçüncü taraf uygulamasına sahip olursunuz ve Fire TV entegrasyonu, Fire TV Mağazasından her zaman daha fazla uygulama alabileceğiniz anlamına gelir.

Alexa aynı zamanda bir cankurtarandır. Çoğu durumda sesimi doğru bir şekilde algılayıp aradığımı bulabildi. Ses kontrolü oldukça kullanışlı ve Alexa’nın yetenekleri hiç kimse tarafından bilinmiyor değil. Hafif bir hayal kırıklığı, ara sıra Alexa’nın yanıt verme yeteneğinin çok iyi olmamasıydı.

İşletim sisteminin yanıt verme hızına geçtiğinizde, sizi bir ziyafet bekliyor. İşletim sistemi hızlı çalışıyor ve herhangi bir gecikme yaşamadım. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanıyla bu etkileyici bir başarıdır. Ancak tuhaf bir aksaklık buldum. Bu yalnızca Reliance Jio uygulamasını kullanırken oldu, ancak başka hiçbir TV’de başıma hiç gelmedi. Bir programı izledikten sonra duraklatma düğmesine TV’nin hazırda bekletme moduna geçmesine yetecek kadar uzun süre bastığınızda, video aniden oynatılmaya başlar ve siz hiçbir şey görmezken sesi duyabilirsiniz. Bu oldukça sinir bozucuydu ve Ayarlar’da çok fazla oynamama rağmen düzeltemedim.

Son olarak, akıllı TV çok ilginç bir özellik ile birlikte geliyor: resim içinde resim modu. Alexa ile uyumlu güvenlik kameralarından gelen yayınları TV’de tam ekran modunda veya içeriğinizin köşesinde PiP modunda görüntülemenizi sağlar. Maalesef böyle bir cihaza sahip değilim ama sahipseniz bu entegrasyon ciddi bir değer sunuyor.

Redmi Smart Fire TV 4K kararı

Bu TV’yi satın alırken en önemli husus fiyatını anlamak ve beklentileri belirlemektir. Samsung ve Sony Bravia gibi büyüleyici bir ekran paneline sahip olmayacaksınız, ayrıca evdeki en büyük salonları sarsacak 70W’lık bir hoparlöre sahip olmayacaksınız ve sıkı bir oyuncuysanız kesinlikle hayal kırıklığına uğrayacaksınız. .

Ancak Redmi’nin sunduğu şey, dikkat çekici bir görüntü ve görüntü kalitesine sahip sağlam bir TV, aynı derecede iyi bir ses sistemi ve başlı başına büyük bir değer olan harika bir Fire TV işletim sistemidir. İyi bir tasarım ve Rs fiyat etiketini ekleyin. 24.999 ve kendi segmentindeki en iyi akıllı TV’ler olmasa da en iyilerinden biri. Aşırı bir seans arayan ortalama Joe için bu kesin bir satın almadır.

Ürün adı

Redmi Akıllı Yangın TV 4K 43