Trafiği iyileştirme ve sadece otobüslere şerit ekleme planı nedir?

Yenilmez

Active member
Kollektörlerdeki iyileştirmeler, yeni bir köprü ve hatta yeni bir binanın inşası Toplu taşımaya özel şerit. Buenos Aires Hükümeti otoyol çalışmalarının ilk etabı olacak ihaleyi önümüzdeki hafta başlatacak Dellepiane25 de Mayo'yu Riccheri'ye bağlayan otoyol, Şehir merkezi ile Büyük Buenos Aires'in güneybatısı arasında zorunlu bir bağlantıdır. Ezeiza havaalanı ve Cañuelas'a giden otoyol.


İlk ihalede, kuzeye giden ve güneye giden her iki kolektörün de iyileştirilmesi ve genişletilmesi amaçlanıyor. Projeden sorumlu Kent Altyapı Bakanlığı'nın raporlarına göre, mevcut olanlar zarar görüyor diğer altyapı çalışmalarından kaynaklanan kesintiler, Cosquín ile Cañada de Gómez arasındaki Belgrano Sur tren rayları ve Río Negro Caddesi karayolu köprüsü.


Amaç, Dellepiane'nin her iki tarafında kesintiye uğradığı için her iki toplayıcının da yeni bir bölümünü açmaktır. Örneğin, merkeze giderken koleksiyoncuyu Río Negro'ya götürebilirsiniz, ancak orada da gitmeniz gerekir. Riestra Bulvarı'na dönün Geri dönmek için ise tren raylarını geçebilecek hemzemin geçide sahip ilk yer olan Somelera'ya beş blok gitmeniz gerekiyor.


Ters yönde, hemen hemen aynı yükseklikte, General Paz'a doğru gidenler kolektör boyunca ilerleyerek Antonio Bermejo'dan Piedra Buena Bulvarı'na kadar sapabilirler. Orada sola dönmeleri ve toplayıcıya tekrar ulaşmak için yolu geçmeleri gerekiyor.
Buenos Aires Yöneticisi, “Proje, yol güvenliği koşullarında bir iyileşme, Şehrin Batı bölgesinin bağlantısı, seyahat sürelerinin kısaltılması, sera gazı emisyonlarının ve gürültü emisyonlarının azaltılmasını teşkil ediyor” diye açıkladı.


Buna ek olarak, Dellepiane genellikle Lafuente ile General Paz arasındaki dönüş saatlerinde ve sabahları ters yönde ve 25 geçiş ücretinden önce trafik sıkışıklığından muzdarip olduğundan, toplayıcılardaki iyileştirmeler trafik akışını etkilemeyi amaçlıyor. Mayıs ayı.


Altyapıdan sorumlu Bakan Pablo Bereciartúa tarafından bu hafta Meclise sunulan plan, kendisi tarafından geliştirilen en az dört mahallede alt geçit inşaatı gibi diğer projeleri içeren bir dizi çalışmanın parçası. Zurna Bu hafta.


İlk aşama Büyükşehir'in öz kaynaklarıyla yapılacak. Ancak otoyolu bir otoyola dönüştürmeyi amaçlayan projenin tamamı “park caddesi”, yol düzenine ek olarak ortamlardaki iyileştirmelerle ve hatta toplu taşıma için özel şeritlerin inşasıLatin Amerika ve Karayipler Kalkınma Bankası'ndan (CAF) gelecek uluslararası finansmana ihtiyaç duyulacak.


Dellepiane otoyolunu iyileştirmek için bir çalışma planı başlattılar. Fotoğraf: Juano Tesone

Yürütmenin talepte bulunabilmesi için organın onayına ihtiyacı olacağından, sunumun Yasama Meclisi önünde yapılmasının nedeni budur. 75 milyon dolar planın toplam maliyetinin bu olacağı tahmin edilmektedir.


Toplayıcıların ötesinde yeşil alanlar, bisiklet yolları gibi çevre iyileştirmeleri de yapılacak. öncelikli olacak merkezi şeritler Projeye göre “olası bir metrobüs veya tramvay için”. Bu, sürecin devam etmesine olanak sağlayacaktır. 25 Mayıs Metrobüs2015 yılında açılışı yapılan ancak 25 de Mayo geçiş ücretiyle kesilen. Ve yapabilirlerdi Riccheri üzerinden Ezeiza havaalanına doğru devam edinBöylece merkez ile hava terminali arasındaki hızlı ve ekonomik ulaşım borcunuzu kapatabilirsiniz. Ancak bunun için Eyalet veya Ezeiza-Cañuelas'ı yöneten ulusal hükümetle bir anlaşma yapılması gerekiyor.


Toplu taşıma şeritleri aynı zamanda sahili birbirine bağlayacak Tranbus (tramvay ve otobüsün karışımı, rayları veya katenerleri olmayan, ancak elektrik tahrikli) gibi ancak taslak halinde olan daha uzun vadeli bir proje hakkında düşünmemize de olanak tanıyor. Kuzeyden güneye doğru Riachuelo Nehri ile de la Plata Nehri.


İz Her tarafta 3,50 metre genişliğinde 3 şerit bulunacak. Ayrıca Lacarra ile Escalada arasında dördüncü şerit planlanıyor. Otobüslere özel şeritler eklemek için iki elin birbirine yapışık olduğu kısımlarda yolun genişletilmesi gerekecek. Her ne kadar her iki taraftaki boşluklar buna izin verse de.


Dellepiane otoyolunu iyileştirmek için bir çalışma planı başlattılar.  Fotoğraf: Rolando Andrade Stracuzzi
Dellepiane otoyolunu iyileştirmek için bir çalışma planı başlattılar. Fotoğraf: Rolando Andrade Stracuzzi

Şimdilik kollektörlerle çalışmalar başlayacak ve kısa süre içinde Arroyo Cildañez havzasında, daha doğrusu Martí ve Zuviría kollarında iyileştirmeler sağlamak için hidrolik planla bağlantılı bir ihale daha başlatılacak. Böylece Dellepiane'de ve Arjantin Bulvarı gibi bölgedeki sokaklarda yoğun yağışların olduğu dönemde kısa sürede meydana gelen su baskınlarını çözmeye çalışacaklar.


“Şehrin güneyini tanıtmaya devam etmeye kararlıyız. Dellepiane, Villa Lugano ve Parque Avellaneda'nın ana arterlerinden biridir. Aşamalar halinde bir plan başlatıyoruz ve Bağlantıyı ve güvenliği geliştirmek için toplayıcılarla başlayacağız Şehir Hükümeti başkanı Jorge Macri, “Yolun yanı sıra bisiklet yolları, kamusal alan ve neredeyse 1000 ağaç da ekleniyor” dedi.


Bereciartúa, “Bu, Dellepiane ortamının tamamına yönelik bir planın ilk aşamasının lansmanıdır; hareketliliğin iyileştirilmesi, bölgedeki su baskını riskini önlemek için hidrolik çalışmaların eklenmesi ve yeşil altyapı” diye ekledi.
 
Üst