ülkenin termometresi olan ve kıyafetlerin Avrupa'dan daha pahalı olduğu yaya

Yenilmez

Active member
İki hafta önceki XXL tatili, Florida'daki yayaların kendisini karakterize eden dinçliğin bir kısmını geri kazanmasını sağladı. Buenos Aires'in Latin Amerikalı turistlerin tercih ettiği şehir olarak konumlandığı 2022 yılında kaydedilen turist patlamasıyla karşılaştırıldığında, bugün yaşanan bir durum, bu tur için hafif bir temiz hava nefesiydi. Tüccarlar çok endişeliişçiler.


Elbette Florida, şehirde ve ülkede olup biten pek çok şeyin termometrelerinden biri. Ve bugün ekonomik düzeyde olup bitenler, bu tarihi yaya bölgesinin gerçekliği üzerinde güçlü bir etkiye sahip.


Turizm açısından bakıldığında bu durum Florida için üstesinden gelinmesi zor bir zorluk teşkil ediyor: Indec (İstatistik ve Nüfus Sayımları Enstitüsü) tarafından yayınlanan son rakamlar, Nisan ayında 762.800 yerleşik olmayan ziyaretçinin ülkeye giriş yaptığını yansıtıyor. Bu rakam bir temsil ediyor %30'luk yıllar arası negatif değişim. Ve eğer kesinti sadece ile yapılırsa %35'e çıkar. Komşu ülkelerden gelen turistler.


Bu düşüşün büyük bir kısmı belirli ve kolayca doğrulanabilen bir bilgiye dayanıyor: dünyadaki ve bölgedeki diğer büyük şehirlerle karşılaştırıldığında hizmet ve malzemelerin dolar cinsinden değeri. Arjantin bugün turistler için pahalı bir ülke.


Yerel ekonomik veriler çok etkileyici olsa da: Nüfusun %52'si yoksul – yılın ilk üç ayında 3,2 milyon yeni yoksul insan eklendi – işsizlik arttı, GSYH hızla düştü (tüketimin azalmasıyla birlikte) ayarlamaya kadar), hizmetlerin maliyetleri hızla arttı (hükümetin enflasyonu etkilemesini önlemek için ertelenen artışlar var) ve durgunluk kelimesi günlük kelimelere geri döndü.


Çok fazla boş mağazanın bulunmadığını ifade eden esnaf, bu durumun daha çok büyük metrekareli mağazaları etkilediğini belirtiyor. Fotoğraf: Guillermo Rodriguez Adami

Bu içerikte, Florida alarma geçti. Calle Florida Dostları Derneği başkanı Héctor López Moreno şunları söyledi: Zurna endişesini şöyle dile getirdi: “Faaliyetin çöküşü çok basit bir sebeple açıklanıyor: Şubat ayından bu yana fiyatlar neredeyse hiç güncellenmemiş olsa da her şey pahalı, çok pahalı. Buna ülkenin tüm ekonomik bağlamı da ekleniyor. “Tüm esnaflarla temas halindeyiz, sohbet ediyoruz, tecrübelerimizi paylaşıyoruz, bu duruma duyarlıyız.”


Harrods'un yıllar önce kapatılan tarihi cephesi, yaya bölgesine kötü bir imaj ve bakımsızlık katıyor.  Fotoğraf Guillermo Rodriguez Adami
Harrods'un yıllar önce kapatılan tarihi cephesi, yaya bölgesine kötü bir imaj ve bakımsızlık katıyor. Fotoğraf Guillermo Rodriguez Adami

Çünkü satışlardaki çöküşün yanı sıra tüccarlar da şu sorunlarla karşı karşıya: hizmetlerde artış Bu da bazı durumlarda AySA'da olduğu gibi astronomik seviyelere fırladı. Daha da kötüsü, faiz artırımlarının hükümet tarafından ertelenen bölümleri eksik ve ne zaman uygulamaya konulacağı da henüz bilinmiyor.


Bu duruma rağmen; boşluk oranı düşük, Kapalı mekân sayısı az olup çoğunlukla metrekaresi büyük olanlardır. Genelde ekonomide ne olacağını görmek için “bekleyecek” sırtı olan şirketlere veya ailelere aittirler; küçük olanlar ise daha düşük fiyatlara uydukları için kiralanıyor. “Tanınmış ve meşhur markalar gitti, yerini markası olmayan giyim mağazaları görüyorsunuz”diye açıkladı López Moreno.


Florida ve dondurucu soğuklarla dolu mevcut kış kartpostallarından biri.  Fotoğraf Guillermo Rodriguez Adami
Florida ve dondurucu soğuklarla dolu mevcut kış kartpostallarından biri. Fotoğraf Guillermo Rodriguez Adami

Yaya caddesindeki en büyük boş mağazalardan biri, Falabella beyaz eşya sektörünün faaliyet gösterdiği Perón'un köşesindeki mağazadır. Falabella'nın kiraladığı bir diğer devasa bina (San Martín'e çıkışı olsa bile) kısmen bir kadın giyim mağazasına kiralanmıştı.


Solda eski Falabella lokasyonu.  Sweet artık mevcut görüntülerin yalnızca bir kısmını kiralıyor.  Fotoğraf: Guillermo Rodriguez Adami
Solda eski Falabella lokasyonu. Sweet artık mevcut görüntülerin yalnızca bir kısmını kiralıyor. Fotoğraf: Guillermo Rodriguez Adami

Geçen yılın büyük bölümünde Renner Brezilya giyim mağazası da stok yetersizliği nedeniyle kapalıydı. Halihazırda faaliyette olan tesis, Florida'da, Viamonte ile Tucumán arasında, Zara'nın yanında yer almaktadır.


Perón ve Florida kapatılan en büyük mağazalardan biri.  Fotoğraf: Guillermo Rodriguez Adami
Perón ve Florida kapatılan en büyük mağazalardan biri. Fotoğraf: Guillermo Rodriguez Adami

Renner'ın kapısında São Paulo'dan bir çift fiyatlar ve sokaktaki güncel olaylar hakkındaki görüşlerini aktardı. Bu, ilki 2018'de, ikincisi ise 2022'de olmak üzere Buenos Aires'i üçüncü kez ziyaret ediyorlar. fiyatlar çılgınama uçak biletlerinin ve otelin parasını çoktan ödemiştik. Recoleta'da bir butik otelde kalan Leon ve Sophie, “Şehri gerçekten sevdiğimiz için geziyi iptal etmeyecektik” dedi.


Alışveriş? Hiçbir şey, sadece çocuklarınıza hediye olarak alfajores. Bu dört günlük seyahatte realler yatırım yapılacak gastronomi (haftalar öncesinden rezervasyon gerektiren iki restoranda) ve özel rehberli tur.


Bakım eksikliği, tüccarların şikayetlerinden biri.  Fotoğraf Guillermo Rodriguez Adami
Bakım eksikliği, tüccarların şikayetlerinden biri. Fotoğraf Guillermo Rodriguez Adami

Genel bir bakış sunmak için şunu paylaşın: Zurna Zara ve Renner'da kot pantolonun fiyatı. “San Pablo'da fiyatları sırasıyla 50 ile 30 dolar arasında. Burada aynı mağazalarda 80 ile 50 dolar.”


Aynı şey, dünyadaki diğer büyük şehirlerle karşılaştırıldığında, küresel mağazaların çevrimiçi satış portalları aracılığıyla yeniden doğrulanması çok kolay olan bilgiler ortaya çıkıyor. Arjantin dolar cinsinden daha pahalı hale geldiğinden beri her şey vergi sorunlarına yanıt veriyor ve turistik alışveriş için artık çekici değil.


Belediye, yaya bölgesi için bir gelecek planının bulunduğunu garanti eder.  Fotoğraf: Guillermo Rodriguez Adami
Belediye, yaya bölgesi için bir gelecek planının bulunduğunu garanti eder. Fotoğraf: Guillermo Rodriguez Adami

Dostlar Derneği de sokağın kirli ve bakımsız olduğunu anladıkları için endişe duyuyor; tümseklerle bile. Ayrıca, Geceleri daha fazla güvenlik olmasını talep ediyorlar. Mantıksal olarak bunun yayaların durumunu daha da karmaşık hale getirdiğini anlıyorlar. Bu günlerde Güvenlik bölgesindeki Şehir yetkilileriyle bir toplantı yapacaklar. çevreyi iyileştirin.


Bu noktada Kamusal Alan ve Kent Hijyeni Bakanlığı, çalışmayı Microcenter'ın iyileştirme planı çerçevesinde çerçeveliyor. “Bartolomé Mitre ve Marcelo T. de Alvear arasındaki aydınlatma değiştirildi ve 500 adet sıcak LED lambanın kurulumu dahil edildi. Ayrıca merkezi çiçek tarhlarının temizlenmesi, sulama ve demirci dükkanı ile çiçek saksılarının iyileştirilmesi de yapıldı.” bu gazeteye açıkladı. Yayada var 113 merkezi yatak.


Yaya döşemesinin çözümlenemediği müteahhit düzenlemeleri.  Fotoğraf: Guillermo Rodriguez Adami
Yaya döşemesinin çözümlenemediği müteahhit düzenlemeleri. Fotoğraf: Guillermo Rodriguez Adami

Buenos Aires hükümeti şunu garanti ediyor: “Temizlik süreklidir. Yaya bölgesinde, günlük manuel süpürme (hafta sonları ve tatil günleri dahil), günde üç kez (sabah vardiyası, öğleden sonra vardiyası ve gece vardiyası); sepetlerin haftalık yıkanması, yaya kaldırımının mekanik olarak yıkanması ve kaldırımların fırçalanması.


Yaya tarafındaki armatürlerin bakım nedeniyle değiştirilmesi gerektiğini şöyle açıklıyorlar: “Günlük bakım gerektiren 'çelenk' tipi armatürler, çalışmayanların ise haftalık değişimi. Bu durumdan hareketle karar verildi. bu ışıkları sıcak, kehribar rengi “Çin Mahallesi” tipi ışıklarla değiştirin,” daha az değiştirme gerektirir.


Daha fazla satış elde etmek amacıyla tüm yıl boyunca tasfiye.  Fotoğraf: Guillermo Rodriguez Adami
Daha fazla satış elde etmek amacıyla tüm yıl boyunca tasfiye. Fotoğraf: Guillermo Rodriguez Adami

Adı yıllar içinde gayri resmiden resmiyete dönüştü. Sömürge dönemlerinde “Del Correo” adıyla biliniyordu. 1789'da Buenos Aires'in ilk Arnavut kaldırımlı caddesi olduğundan halk arasında “Del Empedrado” olarak anılıyordu. 1808'de İngiliz İstilalarından sonra Unquera oldu ve ancak 1824'te 1814'teki bağımsızlık zaferinin onuruna resmi olarak La Florida olarak vaftiz edildi. Juan Manuel de Rosas ona Peru adını vermeyi seçti, ancak 1852'de adını geri aldı. 1913'te bazı bölümleri ve 1971'de tüm yerleşim planını yayalaştırdılar.
 
Üst