“Uyuşturucu kullanmadığıma neredeyse eminim.”

Yenilmez

Active member
Lucas Alejandro Castro Sokakta araba sürmenin nasıl bir şey olduğunu biliyordum. Çekme hizmeti vardı ve aynı zamanda taşıma ve transfer işlemlerini de yaptı. 7 Nisan 2023 günü saat 03.25'ti ve mahallede bir trajedi yaşandı. Orman: Saatte 90 kilometreden fazla bir hızla (izin verilen hızın üç katı), bira ve kokain tükettikten sonra Ford Kuga'sını Renault Duster kullanan bir aileye çarptı. Arka koltukta oturan iki kadın hayatını kaybetti.

Bu Salı günü duruşma, Talcahuano 550 adresindeki Buenos Aires Şehri 2 No'lu Sözlü Ceza ve Ceza Mahkemesi'nde, tartışmadan sorumlu Yargıç Analía Monferrer ile başlayacak. Üç duruşma olacak. İlki 24 Ekim ve 31 Ekim Perşembe günlerine, son ikisi ise sanal olarak eklenecek.

Castro (40) “kasıtsız adam öldürme ve ihmalkar yaralanmalar“3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası öngörüyor.

Avukatın öncülük ettiği şikâyet Gabriel Beckernotunu “'ye kadar kötüleştirmeyi planlıyorolası kasıtla basit cinayet“, olası cezaları 8 ila 25 yıl arasında değişiyor.

María Julieta Rovea (43) ve Clarisa Zylberman (54), Floresta'da ezildikleri sırada hayatını kaybetti.

Clarisa Zylberman (54) ve Julieta Rovea (43) Duster'ın arka koltuğunda öndeki çiftin 14 yaşındaki kızı Lara ile birlikte oturuyorlardı. Javier Zylberman (51) ve Romina Ursic (51).

Kazada iki kadın olay yerinde hayatını kaybetti. César Díaz ve Chivilcoy'un köşesinde. Genç, yer değiştirmiş bir pelvis ve karaciğerde pnömotoraks ve hematoma neden olan bir kaburga kırığı yaşadı.

Şu anda 20 ve 17 yaşında olan iki kız çocuğu babası olan Kuga'nın sürücüsü, ilk başta ifade vermeyi reddetti. Alkolmetre testi 0,23 (şehirde izin verilen 0,50'nin altında) olmasına rağmen gerçekleştirildi olaydan dokuz saat sonra. Kokain için toksikoloji testi pozitif çıktı.

Arabalar Chivilcoy ve César Díaz'da kaldırıma çıktı. Luciano Thieberger'in fotoğrafı.
Arabalar Chivilcoy ve César Díaz'da kaldırıma çıktı. Luciano Thieberger'in fotoğrafı.

“CABA Bilimsel Polisinin Yasal Kimya Laboratuvarı tarafından geriye dönük hesaplama yapıldığında, olay anında şunu buldular: Castro'nun kanındaki alkol seviyesi litre kan başına 1,73 ile 2,48 gram arasındaydı.. Yani izin verilenden neredeyse beş kat daha fazlası,” diye temin etti Becker. Zurna.

Sanık, soruşturmasının devamında yaşananları anlattı ve oradan ayrıldığını söyledi “bir dönüşe gitmek“Garip olan şu ki saat sabahın 3'üydü, bu planlar için tuhaf bir zamandı.

Ayrıca bira içtiğini de itiraf etti, ancak yalnızca “bir bardak“, bağımlısı olduğunu söylediği kokain tükettiğini yalanladı.

Ölümcül kazadan sonraki yürüyüşlerden biri. Martín Bonetto'nun fotoğrafı.
Ölümcül kazadan sonraki yürüyüşlerden biri. Martín Bonetto'nun fotoğrafı.

Bu tarihte evimden yürüyüşe çıkıyorum ve hiçbir kişi ya da kuruluşa şunu açıkça belirtmek isterim ki, hiçbir şekilde ve hiçbir koşulda bunun bu şekilde sonuçlanacağını hesaplayamazdım, düşünemezdim ya da meditasyon yapamazdım.“diye belirtti.

Álvarez Hastanesi'nde 39 gün hastanede yatan Castro, Ezeiza hapishanesinde tutuklu2023 yılı Mayıs ayı ortasından itibaren “yaşananlardan dolayı yaralandım” Ve “hasar için“neye sebep oldu”bir aileye“.

Gerçekten böyle bir şeyin olabileceği aklımın ucundan bile geçmiyordu. Alkol ve toksikoloji hakkında söylediklerine gelince, gerçekten şoktaydım. Sürekli başıma neler geldi diye düşünüyorum, bazı kısımları hatırlamadığım şey hayatımda hiç başıma gelmedi“diye belirtti.

Kurbanların yakınları. Martín Bonetto'nun fotoğrafı.
Kurbanların yakınları. Martín Bonetto'nun fotoğrafı.

Ve şunu ekledi: “Beni uyuşturucu kullanmakla suçluyorlar, bağımlılık sorunum vardı, tedavi görüyorum ve açıkçası, hiçbir şekilde uyuşturucu kullandığımı hatırlamıyorum. Olanlardan dolayı çok üzgün olduğumu ve kırıldığımı açıkça belirtmek isterim.“.

Uyuşturucu kullanmadığıma eminim.. Neden neredeyse diyorum? Çünkü başıma gelenler karşısında şoktaydım. Beni arabadan çıkardıklarında olanlara inanamadım.” diye vurguladı.

Ayrıca dosyanın kapağında yapılacak olası bir değişikliği de reddetti. “Bunun kötü niyetli olduğundan şüphelenilmesinin veya varsayılmasının beni rahatsız ettiğini açıkça belirtmek isterim, çünkü bu benim hiçbir şekilde olmadığım bir insan tipini ifade ediyor, çünkü Benim için zararlı ve hatta saldırgan. Olan her şey için üzgünüm“.

María Julieta Rovea (43) Floresta'daki bir kazada öldü.
María Julieta Rovea (43) Floresta'daki bir kazada öldü.

Ve tedavi görmesine rağmen o gece kokain kullanmadığı konusunda ısrar etti. “Kokain bağımlılığımdan kurtulma aşamasındayım, dolayısıyla kanımda tükettiğimden bir miktar kalıntı kalmış olabilir.” diye tahminde bulundu.

Tekrarlayan krizler yaşadım ama en son ne zaman olduğunu size tam olarak söyleyemedim.“diye belirtti.

Alkol tüketimiyle ilgili olarak ise kandaki alkol testinin araç kullanmak için belirlenen sınırın altında olduğunu belirtti: “Çok iyi hatırlıyorum çünkü şunu temin ederim ki tükettiğim bir bardak biraydı ve Camın sürüş koşullarımı etkilemesinin hiçbir yolu yok.“.

Trajedinin şafağı

Romina Ursic o gece doğum gününü ailesi ve arkadaşlarıyla kutlamak için bir araya gelmişti. Önce bir restorana, ardından da bir arkadaşlarının evine gittiler. Sabah saat 3'ten sonra kocası, kızı, yengesi ve bir arkadaşıyla birlikte oradan ayrıldı.

Ford Kuga, Duster'ın sol tarafıyla çarpıştığında ancak beş blok gidebildiler. Bir yerleşim bölgesinde, trafik ışıkları veya sınırlayıcıları olmayan bir kavşak. Çarpma çok şiddetliydi, araçlar kaldırıma çıktı ve güvenlik kameraları Castro'nun trajedideki sorumluluğunu açıkça ortaya koyuyor.

Etrafta dolaşmaya başladık, sonsuzdu. Arkada müthiş bir sessizlik vardı. Eşim ve ben, kızım uyanmadığı için çaresizce çığlıklar atarak yere düştük” dedi. Zurna Duster sürücüsü Javier Zylberman'ın alkol analiz testi negatif çıktı.

Kurbanlar kimlerdi?

Johana Furvasser'in annesi Clarisa Zylberman, o zamanlar 27 yaşındaydı ve otuz yıldan fazla bir süredir bir tekstil etiket fabrikasında sayman olarak çalışıyordu. Hem kanseri yendi, hem de Kovid-19 nedeniyle iki taraflı zatürreyi geride bıraktı.

Clarisa Zylberman (54), kızı Johanna Furvasser (27) ile birlikte tutkularını paylaştı: River Plate.
Clarisa Zylberman (54), kızı Johanna Furvasser (27) ile birlikte tutkularını paylaştı: River Plate.

Julieta Rovea aslen Teodelina'lıydı (Santa Fe), ancak şehirde yaşıyordu. Buenos Aires Üniversitesi (UBA) Tıp Fakültesi'nde yönetici olarak çalıştı. 20 yaşında bir kızı ve 15 yaşında bir kızı vardı.