Yetkililerin tartışmalı gerekçesi

Yenilmez

Active member
Mendoza şehrinin eteklerindeki Guaymallén belediyesinden bir kamyon, Bir köpeğin üzerinden geçti ve ona yardım etmeden oradan ayrıldı. Yaralanan hayvan kaldırıma sürünerek ulaşmayı başardı. Her şey güvenlik kamerası tarafından kaydedildi ve görüntüleri hayvanın sahibi tarafından yayınlandı. Kadın durmadığı için çalışanı hedef aldı. Bu arada belediye yetkilileri sürücünün hatasını fark etti ancak aynı zamanda Köpeğin sokakta başıboş olup olmadığını sorguladılar.

Kaza, geçen Cuma günü saat 18.30'da Santa Isabel de Macaristan Hastanesi'nin önünde meydana geldi, ancak o tıp merkezinin kameraları tarafından çekilen video son birkaç saatte viral oldu.

Görüntülerde kamyonun çarpışması kısmen kaydedildi Kral, köpek, 13 yaşında. Önce bir araba geçiyor ve birkaç metre geriden belediye aracı geliyor. Kayda göre yavaşlıyor ama asla durmuyor.

Saniyeler sonra, görüntüde bulanık bir görüntü gibi, köpek beliriyor, caddeyi geçmeyi bitiriyor ve arka ayakları üzerinde hastanenin otopark kapısına doğru sürünüyor. Sahilden yeni ayrılan bir sürücü, hayvana yardım etmek için kapıyı açtı.

“Guaymallén Belediyesi'nin bu kamyonu köpeğimin üzerinden geçti ve buna rağmen Orada bulunanlar ona durması için bağırıyorlardı., Devam ettirdiler. Tam bir empati eksikliği, hiçbir şey olmamış gibi koşup devam etmeleri olamaz” dedi. Erica CespedesSavunmasını sosyal ağlarda yapan köpeğin sahibi.

Guaymallén, Mendoza'da köpeğe belediye minibüsü çarptı.

Kaza sonucu köpeğin canının yandığını ifade etti. her iki arka bacağın kırığı ve kafasına vurur.

“Allah'ın lütfuyla yalnız değildi”: Köpeğin sahibinin belediye açıklamasına yanıtı

Olaydan günler sonra Céspedes, kazayla ilgili şikayette bulunmak üzere Belediye'ye gitti. “Bize tek kuruş bile vermediler. Eğer hayvansa hiçbir şey yapılamayacağını ama olayın çok ciddi olduğunu, ilgilenmeleri gerektiğini söylediler.” Günlük Bir.

Guaymallén Belediyesi, mal sahibinin kamuya açık şikayetine yanıt verdi. Yerel basında yer alan bir açıklamada, kendisinin ilgili şikayette bulunmasını ve ardından hayvana yardım etmeden mekanı terk ettiği için kamyon şoförü hakkında cezai işlem başlatılması da dahil olmak üzere gerekli önlemleri almasını beklediğini ileri sürdü.

Ancak aynı açıklamalarda Belediye, sahibini hayvanı serbest bıraktığı için işaret etti. Bu bağlamda, Mendoza İhlal Yasası'nın, mülk sahiplerini cezalandıran 65. maddesine atıfta bulundu. sokakta başıboş dolaşan köpekler para cezası veya yirmi güne kadar tutuklama ile.

Ancak kadın, hayvanın gözetimi dışında olduğunu yalanladı. “Sokakta yalnız yürümüyordum, ama yürüyüşe çıkmak için bir süreliğine çıkardım. Allah aşkına ortalıkta bırakmayacağım: 13 yaşındadır, ihtiyardır. Caddenin karşısına geçtiğini ve onu oraya doğru koştuklarını fark etmedim,” diye açıkladı Céspedes.